Услуги за регистрация на фирма в Турция
Търсите да регистрирате фирмата си в Турция? Прочетете пълното ни ръководство относно услугите за регистрация и на фирми в Турция. Процедура, документи и други подробности.
Край на формуляра
Регистрация на фирма в Турция
Турция е трансконтинентална нация, която се намира между Европа и Югозападна Азия. Лесно е да регистрирате фирмата си в Турция, но трябва да се придържате към местните закони.
Можете да регистрирате вашата фирма в Турция с минимум един акционер и един директор и без изискване за физическо присъствие.
Турски инвеститор може да създаде организация в тази турска зона за свободна търговия. Тази свободна зона може да предостави много предимства на компаниите. Компаниите, които са регистрирани в зона, която е безплатна, ще получат данъчни стимули и предимства от правителството. Инвеститорите могат също така да върнат средства обратно в страната на произход чрез зоната за свободна търговия на Турция.
В тази статия ще ви информираме за подробния процес на услугите по регистрация на фирма в Турция, както и за различните документи, необходими за създаване на вашата фирма. Така че, без повече шум, нека се потопим в него.
Процедура за регистрация на фирма в Турция
Указанията стъпка по стъпка за регистрация на фирма в Турция са описани по-долу
В първия етап от регистрацията на фирма кандидатът трябва да регистрира акаунт онлайн чрез системата MERSIS. Онлайн методът ще бъде достъпен за всички кандидати. За международни кандидати регистрацията в MERSIS първо ще изисква данъчен номер.
Изготвяне на фирмени договори чрез MERSIS
MERSIS изисква от кандидатите да представят определена законово задължителна информация за договор. Фирмените договори могат да бъдат генерирани чрез въвеждане на специфични данни, свързани с приложението, в MERSIS. MERSIS ще присвои данъчния идентификационен номер на компанията за бизнеса. След това договорът се подписва от собствениците и се заверява от оторизиран орган. Някои фирми ще трябва да изпълняват задачи в дирекция „Търговски регистър“.
Нотариус
В случай, че процедурата по одобрение попада на нотариуса, тогава изискванията трябва да бъдат изпълнени от правилния нотариус. Подписите ще бъдат потвърдени, когато нотариусът изпълни необходимите стъпки. След това лицата ще изготвят декларациите.
Депозитен капитал
0,04 процента от акционерния капитал на фирмата трябва да бъдат депозирани по банковата сметка на Органа за защита на конкуренцията. Тази сума може да бъде депозирана заедно с другите транзакции в съответната търговска регистрация. 25% от акционерния капитал трябва да бъдат депозирани в банковата сметка в случай на акционерни дружества преди регистриране на дружество.
Кандидатствайте в Дирекция Търговски регистър
Заявлението на учредителите и необходимите документи се изпращат в дирекция Търговски регистър, която извършва процеса на вписване. Търговският регистър може да одобри заявлението, след като бъде прегледано.
Критерии за допустимост за регистриране на фирма в Турция
За да регистрирате регистрация на фирма в Турция трябва да бъдат изпълнени следните изисквания:
Изискване за минимален капитал
Минималното изискване за капитал за акционерно дружество в Турция е 50 000 TL . Непубличните акционерни дружества имат изискване ОТ 100 000 TL. За дружество с ограничена отговорност се изисква капитал от 10 000 TL.
Брой акционери
Важно е да се отбележи, че акционерното дружество и дружеството с ограничена отговорност не изискват определен брой акционери. Видът на дружеството може да бъде учреден само чрез наличие на поне един акционер. Всяко физическо лице от всяка страна може да притежава акции в турска корпорация;
Минимум директори
За процедурата по регистрация на турска компания е необходим минимум един директор. Няма изисквания за местен директор.
Местен представител
Изисква се да бъдат назначени местни представители за клонове със специфични нужди.
Адрес на управление
Турската корпорация трябва да има регистриран офис в Турция.
Необходими документи за регистрация на фирма в Турция
Тези документи са необходими, за да регистрирате фирмата си в Турция:
- Декларация за депозит на капитала в банка.
- Подкрепяща документация за плащане към органите за защита на конкуренцията.
- Подадено заявление за регистрация в Търговския регистър.
- Докладите за оценка на компанията се използват за изчисляване на паричните активи и непаричните активи.
- Документи или доказателства, доказващи, че правата върху интелектуалната собственост се притежават законно от съответния собственик.
- Всеки вид договор, който бизнесът е подписал.
- Съответни министерски одобрения
- Информация за директорите (нотариално заверено копие на документа, който показва, че бордът предприема правилните действия на органа, който е компетентен да регистрира
- Пълномощните за подпис се подписват от лица, които са компетентни да обвържат компанията.
- Всички договори, подписани от фирмата
- Подпис на декларациите на директорите
- Одобрение на подписите от Търговския регистър на Дружеството