уеб дизайнуправление на онлайн репутация

Кои са мъртвите сезони в онлайн продажбите

Със сигурност се забелязали, че има мъртви зони в онлайн продажбите.

Кои са те и как да ги преодоляваме, потърсихме информация от специалистите по Изработка на сайт elenkov.net:

Кои са мъртвите сезони в онлайн продажбите

В зависимост от това, с какво се занимава бизнесът ви, има различни пикове на продажби и съответно мъртви зони в онлайн продажбите.

Ако предлагате продукти, при това сезонни, то не е необходимо да дискутираме темата. Ясно е, че за онлайн магазин за тревни смески, цветя и овошки, пикът няма да е в най-студените месеци на годината. И обратното, ако уеб магазинът ви предлага пелети и екологични материали за отопление, то едва ли ще очаквате голям ръст на продажби в разгара на лятото.

Малко по-деликатно стои въпросът с мъртви сезони в онлайн продажбите, когато продуктите или услугите са целогодишни. Тогава внимание се обръща на делнични и празнични дни. В моменти преди големи национални и световни празници е много вероятно продажбите ви да скачат и обратното, след поредиците от почивни дни да усещате спад.

Това правило важи и при е-търговията на целогодишни стоки, така и за предлагани онлайн услуги. Това може да се свърже до известна степен и с бързото охарчване на потребителите преди и по време на предстоящи празници и със свиване на бюджета и търсенето, след такива моменти.

Ето и някои трикове за повече продажби в онлайн магазини:

В онлайн магазините е добре да се създадете атмосфера за неотложност. Това ще рече, да внушите на потребителя, че трябва да действа веднага и на момента или ще изпусне неповторимата възможност за покупка. За това може да ползвате разни похвати: за ограничени продукти, безплатна доставка, ограничени намаления.

Тази тактика е хитра, особено преди големи празници – Коледа и Великден. Идеята тук е да превърнете в предимство изчерпването на количествата.

Друг важен подход е използване на цената за доставка. Предложете на посетителите безплатна доставка, ако поръчат в идните няколко часа.

Трети добър подход са и-мейл съобщенията, с които да подавате на потребителя ПРОМО КОД, от който сам да пожелае да се възползва.

Целта на това е провокация тук е да накара потребителя да кликне и да посети онлайн магазина ви.

Четвъртият работещ подход са изскачащите съобщения. Те излизат най-долу в дясно на магазина и демонстрират, че други потребители пазаруват в момента.

В заключение

Изработка на онлайн магазин е само част от големия пъзел на е-Търговия. Онлайн бизнесът има множество тънкости, за цялата глобална мрежа. Ако тепърва се втурвате в онлайн търговията, то може първо да потърсите специалистите по изработка на онлайн магазин.